113881-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Radarutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Land based Radar equipment including installation
Referensnummer: 21-00351
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38115000 Radarutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
The Swedish Maritime Administration owns a total of 15 landbased radars, which are utilised by our four VTS centres for traffic surveillance. As the radars have a limited Life span, the need has arisen to replace a number of the units currently in service.
Aim of the Procurement
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34932000 Radaranläggningar, 35722000 Radar, 51240000 Installation av navigeringsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen