113937-2023 - ÄndringSverige-Falun: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ i Sälen
Referensnummer: HSN 2022/8407
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser städtjänster för Region Dalarnas verksamheter vid Sälens Vårdcentral och tre mottagningar utlokaliserade på fjället under december-april.