113961-2020 - KonkurrensutsättningSverige-ÅKERSBERGA: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Servicetjänster
Referensnummer: 2020-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att tillhandahålla olika servicetjänster till Österåkers kommun.
Den precisa omfattningen och beskrivningen av efterfrågad tjänst framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111300 Demonteringsarbeten, 98392000 Omlokalisering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen