113971-2017 - ÄndringSverige-Uppsala: Informationssystem och servrar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Server, lagring och nätverk.
Referensnummer: UPPH2017-0110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48800000 Informationssystem och servrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för löpande leveranser av serverhårdvara, lagringslösningar samt nätverk och därmed förknippad mjukvara samt nätverksutrustning och tillhörande tjänster.