See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specialsnickeri, möbler och inredning
Beskrivning: Skolinspektionens medarbetare i Linköping ska under våren 2024 flytta till ny kontorslokal. Lokalen ska anpassas för att stödja myndighetens arbetssätt och till det behöver Skolinspektionen anskaffa möbler och inredning.
Intern identifierare: 2023:8113-4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 39200000 Inredning, 44220000 Inredningssnickerier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: 1. Anbudsområde. Paus 2. Anbudsområde. Möte 3. Anbudsområde. Specialsnickeri 4. Anbudsområde. Textil inredning för fönstermiljö
Ytterligare klassificering (cpv): 44220000 Inredningssnickerier
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kvalificering av anbudsgivare
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Allmänna föreskrifter
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Avtalsvillkor
Ytterligare klassificering (cpv): 44220000 Inredningssnickerier, 44230000 Byggnadssnickerier, 45000000 Anläggningsarbete, 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten, 45422000 Timmer- och snickeriarbeten