114039-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkiveringstjänster – E-arkiv
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelE-arkiv
BeskrivningInspektionen för vård och omsorg (IVO) inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud på e-arkiv enligt ställda krav i detta underlag. IVO har för avsikt att genom denna upphandling teckna avtal med en (1) leverantör för leverans av e-arkiv.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79995100 Arkiveringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105248:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79560000 Arkivering, 92512000 Arkivtjänster, 72252000 Dataarkivering, 72246000 Konsulttjänster för system