114057-2023 - ÄndringSverige-Karlstad: Programvara och informationssystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd för arbetsmiljöarbete
Referensnummer: KS-UH/2022:63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser avtal på nyttjanderätt avseende ett på marknaden befintligt Systemstöd för arbetsmiljöarbete som tjänst, med drift av och hos leverantör (SaaS).