2. Förfarande
Förfarande
Titel: Schema- och frånvaroregistrering
Beskrivning: Upphandling av IT-system för schemaläggning och frånvaroregistrering för grundskola, gymnasieskola och anpassad utbildning.
Intern identifierare: 14826
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48332000 Programvara för schemaläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Gävle kommun, inbjuder intresserade leverantörer att komma in med ansökningar till upphandling av IT-system för schemaläggning och frånvaroregistrering för grundskola, gymnasieskola och anpassad utbildning.
Intern identifierare: Schema- och frånvaroregistrering