Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utskrift, kopiering och scanning
Referensnummer: KS 2020/1322 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79521000 Kopieringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet/er
Karlskrona kommun org nr 212000-0829AB Karlskronahem 556114-6662Kruthusen Företagsfastigheter AB 556052-0438Räddningstjänsten Östra Blekinge 222000-1255Kommunalförbundet Sydarkivera 222000-3103
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser produkter för dokumenthantering och tillhörande tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232140 Kurvskrivare, 79520000 Reprotjänster, 79999000 Skanning och fakturering, 79999100 Skanning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen