Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompressorstation - Moderstation Biogasanläggning
Referensnummer: SBN 2022/61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42123100 Gaskompressorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun ser en ökad efterfrågan på biogas och avser investera i en ny helautomatisk moderstation för utökad kompressionskapacitet för tankning av biogas till fordon.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42123100 Gaskompressorer, 45210000 Byggnadsanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45333000 Gasinstallationer, 45333100 Installation av gasregleringsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen