See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: TN 2019-0367 Hjulgrävare med förare
Beskrivning: Upphandlingen omfattar att tillgodose Strömstads kommun Tekniska förvaltningens behov av hjulgrävare med förare samt option på bandburen grävmaskin inom kommunal verksamhet såsom gatu- och VA-arbeten och övrigt sedvanligt entreprenadarbete. Tjänsten innebär grävning för planerat underhåll, akuta händelser, sanerings- och markberedningsarbeten inom hela Strömstads kommun. Upphandlingens årliga antal uppskattade timmar beräknas uppgå till ca 1 500 tim.
Föregående meddelande: 287426-2019
Intern identifierare: TN 2019-0367
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000