114144-2019 - PlaneringSverige-Söderhamn: Fordon för vinterväghållning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Från uppdrag: Begagnad väghyvel, Bollnäs kommun
Referensnummer: 8118
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34143000 Fordon för vinterväghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg planerar en upphandling av 1st. begagnad väghyvel för Bollnäs Kommun.
OBS! detta är en planerad upphandling, innehåll & tidsplan kan komma att ändras fram till annonsering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34143000 Fordon för vinterväghållning, 34144400 Fordon för väghållning, 43221000 Väghyvlar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen