See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts Ovanåker och Söderhamns kommun
Beskrivning: Ovanåkers kommun upphandlar skolskjuts för Ovanåkers kommun och Söderhamns kommun. Syftet med upphandlingen är att få en trygg, säker, väl tidsanpassad, effektiv, friktionsfri och hållbar skolskjuts. Beräknad avtalsstart 2024-08-01.
Intern identifierare: 13606
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ovanåkers kommun
Intern identifierare: Ovanåkers kommun
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Söderhamn Skolpaket 1 Vågbro och Trönö skola
Intern identifierare: Söderhamn Skolpaket 1 Vågbro och Trönö skola
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Söderhamn Skolskjutspaket 2 Stentägt och Sandarne skola
Intern identifierare: Söderhamn Skolskjutspaket 2 Stentägt och Sandarne skola
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Söderhamn Skolskjutspaket 3 Stenbergaskolan
Intern identifierare: Söderhamn Skolskjutspaket 3 Stenbergaskolan
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Söderhamn Skolskjutspaket 4 Rosenvallskolan
Intern identifierare: Söderhamn Skolskjutspaket 4 Rosenvallskolan
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Söderhamn Skolskjutspaket 5 Mo skola
Intern identifierare: Söderhamn Skolskjutspaket 5 Mo skola
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Söderhamn Skolskjutspaket 6 Bergviks skola
Intern identifierare: Söderhamn Skolskjutspaket 6 Bergviks skola
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Söderhamn Skolskjutspaket 7 Stråtjära skola
Intern identifierare: Söderhamn Skolskjutspaket 7 Stråtjära skola
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Söderhamn Skolskjutspaket 8 Anpassad grund- och gymnasieskola
Intern identifierare: Söderhamn Skolskjutspaket 8 Anpassad grund- och gymnasieskola