114199-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Härnösand: Datorrelaterad utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Accesspunkter
Referensnummer: UH-2019-004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Härnösands kommun upphandlar accesspunkter för fortsatt utbyggnad samt av livscykelhantering av WIFI i Härnösands kommuns verksamheter.
I ramavtalet ingår även konsulttjänster.
Härnösands kommun avser teckna kontrakt med en (1) leverantör.
För mer information se upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 30236000 Diverse datautrustning, 32424000 Nätinfrastruktur, 32420000 Nätutrustning, 32580000 Datautrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen