114233-2025 - Resultat
Sverige – Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar – Ramavtal lås och beslagning samt låsmedstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal lås och beslagning samt låsmedstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal avseende lås och beslagning samt låsmedstjänster i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareIN-IN24-0380
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
Ytterligare klassificering (cpv): 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521100 Lås, 44522000 Haspar, låsdelar och nycklar, 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Intern identifierareIN-IN24-0380-1
Ytterligare klassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del (2)
Intern identifierareIN-IN24-0380-2