114254-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekttjänster – Ramavtal Arkitekter- Små projekt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Arkitekter- Små projekt
BeskrivningRamavtalet omfattar arkitektarbete och tillhörande ingenjörstjänster för mindre projekt exempelvis mindre lokalanpassningar och förvaltningsprojekt inom offentliga lokaler exempelvis skola, förskola, vårdboende eller LSS-bostad. Ramavtalet omfattar följande roller: Arkitekt Byggnadsingenjör BAS-P Certifierad tillgänglighetssakkunnig Inredningsarkitekt Ramavtalet omfattar uppdrag då avropets värde förväntas understiga 10 prisbasbelopp.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelArkitekt - Små projekt
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91228:Lot:1