2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI: Lösningar för Sterilteknik och Logistik Karolinska
Beskrivning: Syftet med denna RFI är att inhämta information kring ny teknik för drift av sterilcentral med fokus på spårbarhet, automation, platsoptimering och förbättrad arbetsmiljö. Genom denna RFI kan vi på Karolinska förhoppningsvis skapa oss en god överblick av marknaden och de olika lösningar som kan erbjudas genom att ta del av viktig information samt goda inspel från leverantörsmarknaden. Vidare kan vi på så sätt skapa ett tydligare upphandlingsunderlag vid en eventuell upphandling.
Intern identifierare: RFI 202407
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter