114327-2020 - ÄndringSverige-Linköping: Tvätt- och kemtvättstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhyrning och tvättservice av entrémattor
Referensnummer: LiU-2020-00455
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att lämna anbud
Linköpings universitet bjuder in till anbudsgivning i en upphandling avseende ramavtal för förhyrning och tvättservice av entrémattor.
Upphandlingsunderlaget består av så kallade upphandlingsdokument och innehåller all den information ni som anbudsgivare behöver för att kunna lämna anbud till Linköpings universitet. Upphandlingsdokumenten har tagits fram med avsikten att det klart och tydligt ska framgå vilka förutsättningar som gäller samt vilka krav vi ställer på er och på de produkter/varor vi efterfrågar. Därför är det av största vikt att ni noga läser igenom hela upphandlingsdokumentet.
Ni som anbudsgivare, står för era egna kostnader förknippade med er anbudslämning.
Upphandlingsföremål