114407-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Samhällstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport och uppstallning av hund och katt samt övriga sällskapsdjur
Referensnummer: 289-1313-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75200000 Samhällstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser transport inklusive uppstallning av hund, katt och övriga sällskapsdjur.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 85200000 Veterinärstjänster, 98380000 Kenneltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen