Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster - audionomer
Referensnummer: RS 2020/110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen har för avsikt att teckna avtal med fem (5) Leverantörer för leverans av bemanningstjänster - audionomer.
Regionen ansvarar för att tillhandahålla kvalitativ, likvärdig och patientsäker vård för invånarna i länet. Ibland uppstår situationer där det råder brist på audionomer. Den inhyrda personalen ska täcka den rådande bristen och vara ett komplement till Regionens egen personal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85121240 Öron-, näs- och halssjukvård eller hörselvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen