114496-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Lyftkranar, mobila lyftramar och truckar med kran
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1045 Hamnmobilkran för Södertälje Hamn
Referensnummer: TI 2020-1045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42414000 Lyftkranar, mobila lyftramar och truckar med kran
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 1st. hamnmobilkran till Södertälje Hamn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42414100 Lyftkranar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen