114498-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Skjorta m/92 och Tröja m/05
Referensnummer: A666.118/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt. Ramavtal omfattar leverans av uniformsskjorta Skjorta m/92 och uniformströja Tröja m/05.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen