114527-2019 - ResultatSverige-Karlstad: Säkerhetsvästar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ammunitionsröjningsväst med skydd 360 grader runt kroppen och med hals och underlivsskydd
Referensnummer: 18/71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35113430 Säkerhetsvästar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för ammunitionsröjningsväst med skydd 360 grader runt kroppen och med hals och underlivsskydd,
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35113400 Skydds- och säkerhetskläder, 35815000 Skottsäkra plagg, 35815100 Skottsäkra västar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen