2. Förfarande
Förfarande
Titel: Varumärkesdriven kommunikationsbyrå
Beskrivning: Telge AB söker en (1) kommunikationsbyrå med dokumenterad erfarenhet av varumärkesutveckling, kreativ kommunikation och integrerad produktion. Syftet med upphandlingen är att etablera ett långsiktigt samarbete med en strategisk och kreativ partner som kan bidra till att stärka Telgekoncernens varumärken, synlighet och genomslagskraft i kommunikationen.
Intern identifierare: TI 2025-1172
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79341100 Reklamrådgivning, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79341400 Reklamkampanjer, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 92100000 Film- och videotjänster, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 92111210 Reklamfilmsproduktion, 92111220 Produktion av reklamvideor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000