114724-2023 - ResultatSverige-Falkenberg: Kaffe
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kaffe
Referensnummer: IU22-53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15861000 Kaffe
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Falkenbergs kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Kaffe.
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör. Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03131100 Kaffebönor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen