See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Styr- och övervakningsarbeten - Linköping, Norrköping
Beskrivning: Akademiska Hus vill härmed upphandla nya ramavtal för Styr- och övervakningsarbeten för avrop som uppgår till 1 miljon kronor på angivna fabrikat och system.
Intern identifierare: 26/7
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51900000 Installation av styr- och reglersystem
Ytterligare klassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Ramavtal Styr- och övervakningsarbeten
Intern identifierare: 1849801-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ifix (General Electric)
Beskrivning: Överordnat system - Fabrikatsspecifika krav på leverantören samt fabrikatsspecifika utvärderingsgrunder
Intern identifierare: 1849808-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Lindinspect och Lindintell (Lindinvent)
Beskrivning: Underordnat och överordnat system - Fabrikatsspecifika krav på leverantören samt fabrikatsspecifika utvärderingsgrunder
Intern identifierare: 1849814-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Webport
Intern identifierare: 1849815-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Saia
Beskrivning: Underordnat system - Fabrikatsspecifika krav på leverantören samt fabrikatsspecifika utvärderingsgrunder
Intern identifierare: 1849816-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Siemens
Intern identifierare: 1849822-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Swegon
Intern identifierare: 1849823-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: IV Produkter
Intern identifierare: 1852642-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Elvaco
Intern identifierare: 1852645-8