114744-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal konsulter Del 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal konsulter Del 2
BeskrivningRamavtalet gäller Konsulttjänster för projekterande konsulter inom Bygg, Konstruktion, El, VS, Ventilation, Styr/reg, Mark, Brand, Sprinkler, Med. Gaser och Kyla. Samt byggadministrativa tjänster som följer projektledning (byggledning, projekteringsledning, kontroll) samt besiktning.
Intern identifierare25/175
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000