Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
maskiner till avfallsanläggning
Referensnummer: UVA-2021-01309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar två grävmaskiner och en hjullastare till bolagets avfallsanläggning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen