Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frukt, grönsaker och rotfrukter
Referensnummer: 2017-023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge kommun avser upphandla Ramavtal för frukt, grönsaker och rotfrukter. Avtalet kommer främst att utnyttjas av storkök inom äldreomsorg, förskola, grundskola och gymnasium.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 46 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15313000 Bearbetad potatis, 03221000 Grönsaker, 03212100 Potatis, 03221200 Grönsaksfrukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen