114749-2022 - ResultatSverige-Kungsbacka: Diverse livsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala inköp av dagligvaror och färdiglagade matportioner
Referensnummer: 21/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser digitala inköp av dagligvaror och färdiglagade matportioner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15900000 Drycker, tobak o d, 55521100 Hemkörning av mat, 55521200 Måltidsleveranser, 85312200 Hemkörning av varor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen