114769-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Social omsorg med inkvartering – Entreprenad gruppbostäder LSS
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEntreprenad gruppbostäder LSS
BeskrivningAvtalet omfattar drift av 4 gruppbostäder med omsorg dygnet runt. Utföraren ansvarar för insatser enligt LSS, SoL samt delegerad/ordinerad hälso- och sjukvård. Kommunen tillhandahåller lokaler som disponeras av utföraren.
Förfarandets viktigaste kännetecken.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102829:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85311200 Social omsorg för handikappade