114778-2021 - ÄndringSverige-Ljungby: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Harabergsområdet - nybyggnation förskola, särskilt boende, trygghetslägenheter och centralkök
Referensnummer: 1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggnation av förskola, särskilt boende, trygghetsboende och centralkök. Även rivning av befintlig förskola ingår i entreprenaden.