114852-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av kontrastmedelsinjektor med tillhörande förbrukning till Region Sörmland
Referensnummer: IN-IN21-0388
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Sörmland avser att teckna kontrakt avseende köp av kontrastmedelsinjektorer i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Inkluderat i upphandlingen omfattas också förbrukningsmateriel såsom dag-set, patientslangar - och teknisk dokumentation, utbildning av klinisk och teknisk personal, installation och provning till fullt driftfärdigt skick.
Aktuell upphandling
Region Sörmland avser att teckna kontrakt avseende kontrastmedelsinjektorer i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33124200 Röntgendiagnostisk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen