114854-2023 - ResultatSverige-Falkenberg: Grönsaker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frukt, grönt och potatis 2022
Referensnummer: IU22-48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03221000 Grönsaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende successiva leveranser av frukt, grönt och potatis till kommunens kök.
Inbjudan
Falkenbergs kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Frukt, grönt och potatis 2022.
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03212100 Potatis, 03222000 Frukt och nötter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen