114880-2019 - ÄndringSverige-Malmö: Larmsystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm till särskilda boenden
Referensnummer: HVO-2018-2911
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av trygghetslarmutrustning inklusive reservdelar samt installation,garanti, service, support, underhåll, dokumentation och utbildning av berörd personal.
Avgränsning:
Trygghetslarm för ordinärt boende ingår ej i denna upphandling. Upphandlingen omfattar inte handenheter i form av smarta mobiltelefoner