114899-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Spannmål
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växtnäring, växtskyddsmedel och utsäde
Referensnummer: SLU ua 2020.2.4.4-4537
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03211000 Spannmål
II.1.4.
Kort beskrivning
SLU ämnar teckna ramavtal med flertalet leverantörer av växtskyddsmedel, växtnäring samt utsäde. Ramavtalet är uppdelat i geografiska delar samt efter sortiment.
Vänligen välj vilket / vilka sortiment ni ämnar att lämna anbud på och klicka i detta som del av upphandlingen vid starten av ifyllandet av upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter, 03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter, 15610000 Sädesprodukter, 24440000 Diverse gödselmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen