Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Svealundskolan - Möbler & inredning
Referensnummer: GN 1379/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39160000 Skolmöbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet "UM") behov av Möbler och inredning till Svealundsskolan. Leverans av möbler ska ske vecka 28-33 2021 och leverantörens åtagande ska i dess helhet vara färdigställt 2021-08-16 eller vid annan tidpunkt som överenskoms mellan parterna. Arbetet ska planeras så att merparten av lokalerna är färdigställda 2021-08-09. Datumen kan komma att senareläggas utifrån i byggprocessen, godkänd slutbesiktning måste göras innan skolan kan tas i bruk.
Upphandlingsdokumentet innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudet.