114927-2017 - ResultatSverige-Västerås: Sopsäckar och soppåsar av polyeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Påsar, säckar och behållare.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västerås.
Nuts-kod SE125 Västmanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Påsar, säckar och behållare för avfall.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 18930000 Säckar och påsar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.