114927-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Golvvårdsmaskiner – Städmaskiner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädmaskiner
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för succesiva inköp av fabriksnya städmaskiner. Kommunerna förbehåller sig rätten att separat göra inköp av begagnade städmaskiner.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39713400 Golvvårdsmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115984:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39713410 Skurmaskiner, 39713420 Polermaskiner, 90910000 Städning, 90900000 Städning och renhållning