114949-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Ängelholm: Byggnadsmaterial
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial
Referensnummer: KS 2021/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för succesiva avrop av byggmaterial för Ängelholms kommun och då främst för verksamheterna Bygg- och anläggningsprogrammet på Ängelholms gymnasieskola samt Intraprenad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03419000 Virke, 44110000 Konstruktionsmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial, 44510000 Verktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen