114965-2017 - ResultatSverige-Östersund: Infusionspumpar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Infusionspumpar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Östersund.
Nuts-kod SE322 Jämtlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Sprut- och volympumpar med tillbehör och förbrukningsartiklar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33194110 Infusionspumpar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.