114969-2017 - ResultatSverige-Östersund: Röntgenapparatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
C-bågar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Östersund.
Nuts-kod SE322 Jämtlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
C-bågar, genomlysningsutrustning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33111000 Röntgenapparatur, 33124200 Röntgendiagnostisk utrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.