114977-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2023 Service gaspendlar Region Norrbotten
Referensnummer: 23/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på service av gaspendlar för leverans till Region
Norrbotten. Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Upphandlingen genomförs i enlighet med Lag (2016:1145) om offentlig
upphandling (LOU)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen