Ytterligare upplysningar kan erhållas från: ovannämnda adress
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: Officiellt namn: Polismyndigheten, Att: Registrator kansli Postadress: Box 12256 Ort: Stockholm Postnummer: SE-102 26 Land: Sverige Kontaktperson: Polismyndigheten Att: Maria Laine E-post:it-avtal.rps@polisen.se Internetadress: www.polisen.se/aktuellt/aktuella-upphandlingar/
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Upphandling av UBW-konsulter (Agresso).
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Linköping, Stockholm.
Nuts-kod
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Konsultativt stöd till verksamheten avseende Agresso-applikation.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej