Officiellt namn: Marks kommun Ort: Kinna Postnummer: SE-511 80 Land: Sverige Att: Pia Blixt E-post:pia.blixt@mark.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Mattransporter och Matdistributionstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kinna.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar 2 olika uppdrag: 1. Transporter av varm/kyld mat samt en mindre mängd specerier mellan tillagningskök och mottagningskök inom Marks kommun enligt turlistor med angivet tidsschema. 2. Transporter av kylda matportioner till hemmaboende pensionärer med leverans 2 dagar per vecka.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))