11512-2021 - ÄndringSverige-Uppsala: Audiovisuell utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ångströmhus 10 AV-utrustning
Referensnummer: UH 2019/103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32321200 Audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala universitet, campus Polacksbacken består av Informations teknologiskt centrum (ITC) och Ångströmlaboratoriet. Ångströmlaboratoriet byggs ut med hus 10.
Hus 10 blir en ny 8-vånings karaktärsbyggnad. Huset bryter av mot befintliga strukturer och kommer att fungera som Ångströmlaboratoriets nya entrébyggnad med entréer i öst och väst som mynnar ut i ett atrium där bl.a. reception, bibliotek, studentservice, aula och restaurang återfinns.
Denna upphandling omfattar AV-utrustning med installation i enlighet med detta underlag.