115124-2025 - Resultat
Sverige – Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner – Textil inredning till fönstermiljö och invändig solavskärmning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Textil inredning till fönstermiljö och invändig solavskärmning
Beskrivning: Ale kommun upphandlar ramavtal för textil inredning till fönstermiljö och invändig solavskärmning samt varurelaterade tjänster.
Intern identifierare: KS2024/1560
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner
Ytterligare klassificering (cpv): 39515400 Rullgardiner, 39515410 Jalusier för inomhusbruk, 39515420 Rullgardiner av textilmaterial, 39515430 Persienner, 39515440 Vertikala persienner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Textil inredning till fönstermiljö och invändig solavskärmning