Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beslutsstödsystem
Referensnummer: 2021-072
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av beslutstödsystem
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen