115151-2018 - ÄndringSverige-Luleå: Plastprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2018 Papper och plast förbrukningsmaterial Region Norrbotten
Referensnummer: 18/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19520000 Plastprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar följande varukorgar:
-- Bägare
-- Bärkassar, påsar och sopsäckar
-- Dukar, servetter och ljus
-- Engångsprodukter kök
-- Film, folie och bakplåtspapper
-- Formar, lock och take-away
-- Förkläden och haklappar
-- Kompostpåsar
-- Miljösortiment
-- Papper och torkprodukter
-- Tvättlappar
-- Underlägg, skydd och överdrag
-- Wellpapplådor och kartonger
-- Öronpinnar och öronproppar
-- Övrigt