115183-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstransport – Transport av containrar och slam
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport av containrar och slam
BeskrivningUpphandlingen omfattar lokala transporter av containrar på Holmby avfallsanläggning, tömning av slamcontainer på Sunne reningsverk, utkörning av slam till åkermark och Prästtjärnsberg Torsby kommun samt tömning av container på kommunförrådet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108327:Lot:1